Będzie druga tura wyborów na urząd burmistrza. Poznaliśmy skład Rady Miasta

W Łaskarzewie czeka nas druga tura wyborów na urząd burmistrza Miasta. W pierwszej turze najlepsze wyniki osiągnęli obecna burmistrz Anna Laskowska 33,57% i kandydat Armin Tomala 38,06%.  Pozostałe kandydatki Ewa Stępień (20,30%) i Lidia Sopel-Sereja (8,07%) odpadły z dalszej rywalizacji. Znamy również pełny skład Rady Miasta Łaskarzew. Mandatu radnego nie uzyskali m.in. obecny przewodniczący Leszek Bożek czy wieloletnia radna Elżbieta Kubiak. Wójtem Gminy Łaskarzew został Marek Ziędalski, dotychczasowy wicestarosta powiatu garwolińskiego.

Żaden z kandydatów na urząd burmistrza Miasta Łaskarzew nie uzyskał wystarczającej liczby głosów do objęcia urzędu burmistrza Miasta Łaskarzew w wyborach pierwszej turze. Najlepsze wyniki osiągnęli obecna burmistrz Anna Laskowska 33,57% i kandydat Armin Tomala 38,06%. To oni spotkają się w dogrywce za 2 tygodnie, 21 kwietnia 2024 r.

W wyborach do Rady Miasta Łaskarzew doszło do pewnych niespodzianek. Mandatu radnego nie uzyskał obecny przewodniczący Rady Leszek Bożek czy wieloletnia radna Elżbieta Kubiak.

Poniżej podajemy pełny skład nowej Rady Miasta Łaskarzew na lata 2024-2029 w kolejności numerów okręgów wyborczych.

Monika Marciniak

Dariusz Sadkowski

Piotr Kaczmarek

Agnieszka Szczypek

Krzysztof Dudek

Mateusz Pawelec

Paweł Kliczek

Wojciech Gąska

Izabela Janisiewicz

Krzysztof Pietrzak

Fryderyk Głowacki

Włodzimierz Paziewski

Konrad Grudzień

Tomasz Paszkowski

Marek Agnieszczak

Mandaty radny do Rady Powiatu Garwolińskiego w okręgu wyborczym nr 4 uzyskali Waldemar Trzaskowski, Karolina Jamnicka- Kondej i Michał Pałyska.

Sławomir Danilczuk