Starosta Mirosław Walicki zapowiada konferencję prasową

Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki zapowiedział zwołanie konferencji prasowej w związku ze zgłoszeniem do Powiatowej Komisji Wyborczej dwóch list kandydatów w wyborach do Rady Powiatu Garwolińskiego. Z jednej z list usunięto aż ośmiu obecnych radnych Prawa i Sprawiedliwości, w tym nazwisko samego starosty. Konferencja odbędzie się po podjęciu decyzji przez Okręgową Komisję Wyborczą w Siedlcach w związku z odwołaniem złożonym przez pełnomocnika wyborczego Waldemara Sabaka, co może nastąpić już w piątek 08.03.2024 r.  

W bezpośredniej rozmowie z nami starosta Mirosław Walicki nie chciał komentować zaistniałej sytuacji związanej ze zgłoszeniem dwóch list kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Rady Powiatu Garwolińskiego do czasu wydania ostatecznej decyzji przez Okręgową Komisję Wyborczą w Siedlcach. Potwierdził jednak, że w dniu 04.03.2024 r. doszło do zgłoszenia w Powiatowej Komisji Wyborczej dwóch list kandydatów PiS – jednej złożonej przez posła Grzegorza Woźniaka, drugiej przez wójta Gminy Górzno Waldemara Sabaka.

Na liście przedłożonej przez posła Woźniaka miało zabraknąć aż ośmiu obecnych radnych powiatowych wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych w 2018 r., tj. Ewa Kędziorek, Urszula Kobielus, Agnieszka Sadowska- Janiec, Krzysztof Łapacz, Kazimierz Sionek, Jan Tywanek i Mirosław Walicki.

Powiatowa Komisja Wyborcza w Garwolinie zarejestrowała listy zgłoszone przez posła Woźniaka. Wójt Waldemar Sabak złożył odwołanie od tej decyzji do Okręgowej Komisji Wyborczej w Siedlcach. Ostateczna decyzja potwierdzająca kto z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie kandydował w wyborach do Rady Powiatu Garwolińskiego powinna zapaść najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym (08.03.2024 r.).

Sławomir Danilczuk

FOTO SAD