Obrona Łaskarzewa- czapki z głów!

Niełatwo jest komentować wydarzenia, których nie było się naocznym świadkiem. Nie oznacza to jednak, że jest to zadanie niewykonalne. Zarówno redakcja Naszych Spraw, jak i Urząd Miasta w Łaskarzewie postarały się o materiały fotograficzne i merytoryczne pokazu, który mieszkańcy naszego miasta mogli obejrzeć w sobotę 21 września 2019 r.

Gdyby nie opisy inscenizacji obrony Łaskarzewa oraz zaprezentowane na stronach MiastoLaskarzew.pl i NaszeSprawy.info materiały fotograficzne, trudno byłoby uwierzyć, że wydarzenia historyczne związane z naszym miastem mogą być zaprezentowane mieszkańcom w tak interesujący i plastyczny sposób, z rozmachem, dbałością o historyczne detale, szczegóły i oprawę.

Chapeau bas i wyrazy uznania dla uczestników tego projektu, osób wspomagających przedsięwzięcie i organizatorów. Przy tej okazji warto wspomnieć o pozostałych imprezach towarzyszących, zorganizowanych dla uczczenia 80. rocznicy obrony Łaskarzewa.

Wszystkich, którzy tak jak ja, nie skorzystali z niecodziennej okazji obejrzenia powyższych spektakli „na żywo” odsyłam do stron internetowych miasta i lokalnej gazety. W najbliższym czasie będzie również możliwość obejrzenia materiałów filmowych dokumentujących te przedsięwzięcia.

Zadziwiające jednak jest to, że obecna ekipa kierująca sprawami Łaskarzewa po zaledwie jednym roku funkcjonowania potrafi z rozmachem zrealizować projekty tyleż piękne, co wartościowe, podczas gdy możliwości ekipy poprzedniej przekraczała organizacja mających tu długą tradycję „Wianków”. Ciekawe, prawda?

SAD

Foto: Urząd Miasta Łaskarzew